
Trachitol Zuigtabletten 20TB
Dit is een geneesmiddel
Lees voor gebruik van dit geneesmiddel de bijsluiter voor waarschuwingen, bijwerkingen, dosering en duur van het gebruik. Sommige geneesmiddelen kunnen niet in combinatie met andere geneesmiddelen worden gebruikt. Raadpleeg bij twijfel de (huis)arts.
Gebruiksbeperking:
Intolerantie bepaalde suikers. Kinderen van 6-11 jaar alleen onder toezicht volwassene gebruiken. Niet langer dan 7 dagen gebruiken.
Risicowaarschuwing:
#Niet gebruiken bij kinderen jonger dan 6 jaar.
#Bij kinderen jonger dan 12 jaar alleen gebruiken onder toezicht van een volwassene.
#Niet gebruiken bij zwangerschap of borstvoeding zonder overleg met een arts.
#Niet langer dan 7 dagen achtereen gebruiken.
#Laat de zuigtablet langzaam in de mond smelten. Niet kauwen of inslikken.
#Lidocaïne verdooft, hierdoor kan slikken moeilijker gaan en is de kans op verslikken groter.
#Niet direct eten of drinken na het innemen van de zuigtablet. Pas extra op met hete drink- of eetwaren in verband met de kans op verbranden.
Heeft u vragen over geneesmiddelen?
Onze klantenservice is op werkdagen van 9:00 uur tot 21:30 uur telefonisch en per mail bereikbaar. Op zaterdag van 12:30 tot 17:30, en op zondag van 12:30 - 20:30.
We streven ernaar om binnen 30 minuten te reageren op uw vraag. Zolang uw vraag niet beantwoord is raden wij u aan de aankoop uit te stellen.
Let op:
U mag geneesmiddelen niet terugsturen en u krijgt uw geld niet terug. Het is belangrijk om ongebruikte geneesmiddelen op de juiste manier weg te gooien, volgens de voorschriften van uw lokale apotheek, om mogelijke risico's voor het milieu en de volksgezondheid te voorkomen. Spoel geneesmiddelen niet door de gootsteen of de WC en gooi ze niet in de vuilnisbak.
- Gratis verzending vanaf €20 binnen NL en BE
- Op voorraad: meer dan 50 stuks beschikbaar
- Vandaag besteld, maandag in huis!
- U kunt maximaal 3 stuks per persoon bestellenAanbiedingsprijs voor dit product geldt alleen voor verzendingen binnen Nederland!
Toevoegen aan verlanglijstje
Productbeschrijving
Dubbele werking: zowel antibacterieel als pijnstillend
Suikervrij met frisse pepermuntsmaak
Algemeen
De Trachitol Zuigtabletten werkt effectief bij beginnende keelpijn. Trachitol is een geneesmiddel met een dubbele werking. Het bevat naast twee antibacteriële ingrediënten ook een pijnstillende stof. Het remt niet alleen de bacteriën, maar zorgt er dus ook voor dat u snel van de pijn af bent. De zuigtabletten zijn suikervrij en hebben een frisse pepermuntsmaak.
- De zuigtablet langzaam in de mond laten oplossen.
- Elke 2 uur kan een zuigtablet worden ingenomen.
- Volwassenen niet meer dan 8 tabletten per dag, kinderen niet meer dan 6 tabletten per dag.
- Bij geneesmiddelen is het belangrijk om het maximale aantal tabletten per dag niet te overschrijden.
Waarschuwingen
Wanneer de keelpijn langer dan 3 dagen duurt is het verstandig om contact met de huisarts op te nemen.
Bewaren op een droge en donkere plaats bij kamertemperatuur (15-25 ºC).
Buiten bereik van jonge kinderen houden.
Bent u zwanger of geeft u borstvoeding. Overleg dan voor gebruik van het geneesmiddel met uw arts.
Medische informatie
EAN-code |
410448078509 |
Registratienummer | 03432 |
Productnaam | Trachitol |
Registratiecode | RVG |
ATC-code | R02AD02 |
Netto inhoud | 20 ST |
GPC-nummer | 10000880 |
GPC-omschrijving | Keel |
Dosering | 1 |
Maximale dagdosering | 6-8, afhankelijk leeftijd |
Leeftijd | vanaf 6 jaar |
Gebruiksadvies | 2 uur tussenpozen aanhouden; langzaam in de mond oplossen, niet inslikken en niet kauwen. Bij geen verbetering van de klacht na 3 dagen gebruik, raadpleeg arts. Niet langer dan 7 dagen gebruiken. |
Verwijderinstructie |
Spoel geneesmiddel |
Risicowaarschuwing |
#Niet gebruiken bij kinderen jonger dan 6 jaar. #Bij kinderen jonger dan 12 jaar alleen gebruiken onder toezicht van een volwassene. #Niet gebruiken bij zwangerschap of borstvoeding zonder overleg met een arts. #Niet langer dan 7 dagen achtereen gebruiken. #Laat de zuigtablet langzaam in de mond smelten. Niet kauwen of inslikken. #Lidocaïne verdooft, hierdoor kan slikken moeilijker gaan en is de kans op verslikken groter. #Niet direct eten of drinken na het innemen van de zuigtablet. Pas extra op met hete drink- of eetwaren in verband met de kans op verbranden. |
Afleverstatus code | AV |
Afleverstatus omschrijving | Algemene Verkoop |
Toedingingsvorm | zuigtablet |
Te gebruiken bij | Beginnende keelpijn. |
Niet gebruiken bij |
Overgevoelig voor lidocaïne hydrochlorid |
Zwangerschap | Mogelijk, zie bijsluiter |
Borstvoeding | Mogelijk, zie bijsluiter |
Gebruiksbeperking | Intolerantie bepaalde suikers. Kinderen van 6-11 jaar alleen onder toezicht volwassene gebruiken. Niet langer dan 7 dagen gebruiken. |
Huisarts |
#Mensen die benauwd zijn of een piepende of gierende ademhaling hebben.
#Mensen met klachten aan uitsluitend één kant van het hoofd.
#Mensen die niet (goed) kunnen drinken of slikken.
#Mensen die kwijlen of hun mond niet meer goed open kunnen doen.
#Mensen die steeds zieker worden.
#Mensen met een chronische ziekte of die vast (chronisch) geneesmiddel |
Werkzame stoffen |
lidocaïnehyd |
Document | Bijsluiter |
Toepassingsgebied | Bij beginnende keelpijn |
Hulpstoffen |
sorbitol: Sorbitol is een bron van fructose. Indien uw arts u heeft meegedeeld dat u bepaalde suikers niet verdraagt, neem dan contact op met uw arts voordat u dit geneesmiddel inneemt. |
Andere varianten
Ingrediënten
De werkzame stoffen in dit middel zijn: lidocaïnehydrochloride en propyl-4-hydroxybenzoaat. De hulpstoffen in dit middel zijn: magnesiumstearaat, kaliumaluminiumsulfaat, pepermuntolie en sorbitol.
Bijsluiter
Vragen & Antwoorden
Trachitol® is een geneesmiddel dat u kunt gebruiken bij beginnende keelpijn. De zuigtabletten bevatten lidocaïnehydrochloride, een plaatselijk pijnstillende stof. Hierdoor wordt het keelslijmvlies minder gevoelig voor pijn. Propyl-4-hydroxybenzoaat is een bacteriegroei-remmende stof.
Gebruik geen Trachitol® als u overgevoelig bent voor lidocaïnehydrochloride of andere plaatselijk verdovende geneesmiddelen van het amidetype, voor propyl-4-hydroxybenzoaat of voor één van de hulpstoffen.
Neem contact op met uw huisarts als u langer dan 3 dagen hoge koorts heeft, u steeds zieker wordt, u niet meer goed kunt slikken of als u naast keelpijn huiduitslag op uw gezicht of romp krijgt. Er kan dan namelijk sprake zijn van een bacteriële infectie die op een andere wijze behandeld moet worden.
Trachitol® kan uw keel plaatselijk verdoven. Dit kan slikken moeilijker maken en het risico op verslikken verhogen, met name bij kinderen.
Eet en drink daarom niet vlak na gebruik van een zuigtablet om te voorkomen dat u zich verslikt of verwondt bij het bijten.
Wees ook voorzichtig met hete drink- of eetwaren. Er bestaat een verhoogd risico op verbranding van de mond of keel, omdat u warmte slechter waarneemt. Herhaald gebruik kan een verdoofd gevoel in de keel en daardoor slikproblemen veroorzaken.
Trachitol® is niet geschikt voor kinderen jonger dan 6 jaar. Kinderen tussen 6 en 11 jaar oud mogen dit geneesmiddel gebruiken onder toezicht van een volwassene.
Gebruikt u naast Trachitol® nog andere geneesmiddelen of heeft u dat kort geleden gedaan of bestaat de mogelijkheid dat u in de nabije toekomst andere geneesmiddelen gaat gebruiken? Vertel dat dan uw arts of apotheker.
Trachitol® heeft geen invloed op de werking van andere geneesmiddelen, en andere geneesmiddelen hebben geen invloed op de werking van Trachitol®.
Bent u zwanger, denkt u zwanger te zijn, wilt u zwanger worden of geeft u borstvoeding? Neem dan contact op met uw arts of apotheker voordat u dit geneesmiddel gebruikt.
Dit middel heeft geen of een verwaarloosbare invloed op de rijvaardigheid en het vermogen om machines te bedienen.
Gebruik dit geneesmiddel altijd precies zoals beschreven in deze bijsluiter of zoals uw arts of apotheker u dat heeft verteld. Twijfelt u over het juiste gebruik? Neem dan contact op met uw arts of apotheker.
a. Volwassenen en jongvolwassenen van 12 tot 18 jaar:
Tot 8 zuigtabletten per dag, met een maximum van 1 tablet per 2 uur.
Laat de zuigtablet langzaam in de mond oplossen. Niet inslikken en niet kauwen. De behandeling mag niet langer duren dan 7 dagen.
b. Gebruik bij kinderen
Kinderen tussen 6 en 11 jaar:
Tot 6 zuigtabletten per dag, met een maximum van 1 tablet per 2 uur.
Het geneesmiddel moet onder toezicht van een volwassene worden toegediend.
Kinderen jonger dan 6 jaar:
Trachitol® is niet geschikt voor kinderen jonger dan 6 jaar.
Als u meer Trachitol® heeft gebruikt dan geadviseerd, kunt u tijdelijke verschijnselen ontwikkelen als gapen, rusteloosheid, duizeligheid, misselijkheid, overgeven of gehoorstoornissen. Raadpleeg in dit geval uw arts, omdat behandeling noodzakelijk kan zijn. Neem deze bijsluiter dan mee.
Neem geen dubbele dosis om een vergeten zuigtablet in te halen.
Zoals elk geneesmiddel kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen hebben, al krijgt niet iedereen daarmee te maken.
Bijwerkingen treden in het algemeen weinig op. De volgende overgevoeligheidsreacties kunnen optreden: huiduitslag, jeuk (pruritus), huiduitslag met hevige jeuk en bultjes (urticaria), plotselinge vochtophoping in de huid of slijmvliezen van keel of tong met ademhalingsmoeilijkheden, jeuk en huiduitslag (angio-oedeem) en benauwdheid. Deze reacties zijn meestal mild of matig van ernst.
Andere gemelde bijwerkingen zijn een verminderd gevoel in de mond of keel en buikpijn.
Het melden van bijwerkingen
Krijgt u last van bijwerkingen, neem dan contact op met uw arts of apotheker. Dit geldt ook voor mogelijke bijwerkingen die niet in deze bijsluiter staan. U kunt bijwerkingen ook rechtstreeks melden aan het Nederlands Bijwerkingen Centrum Lareb via de website www.lareb.nl. Door bijwerkingen te melden, kunt u ons helpen meer informatie te verkrijgen over de veiligheid van dit geneesmiddel.
Buiten het zicht en bereik van kinderen houden.
Bewaren beneden 25°C. Bewaren in de oorspronkelijke verpakking ter bescherming tegen vocht.
Gebruik dit geneesmiddel niet meer na de uiterste houdbaarheidsdatum. Die is te vinden op de doos en blisterverpakking na “Niet te gebruiken na”. Daar staan een maand en een jaar. De laatste dag van die maand is de uiterste houdbaarheidsdatum.
Spoel geneesmiddelen niet door de gootsteen of de WC en gooi ze niet in de vuilnisbak. Vraag uw apotheker wat u met geneesmiddelen moet doen die u niet meer gebruikt. Ze worden dan op een verantwoorde manier vernietigd en komen niet in het milieu terecht.
Meer uit ons assortiment:
Dit is een geneesmiddel
Lees voor gebruik van dit geneesmiddel de bijsluiter voor waarschuwingen, bijwerkingen, dosering en duur van het gebruik. Sommige geneesmiddelen kunnen niet in combinatie met andere geneesmiddelen worden gebruikt. Raadpleeg bij twijfel de (huis)arts.
Gebruiksbeperking:
Niet samen met andere medicijnen of desinfecterende middelen voor mond of keel gebruiken, zie bijsluiter. Raadpleeg arts bij astma of als symptomen na twee dagen niet verbeteren of als u koorts, hoofdpijn of huiduitslag heeft, misselijk bent of moet braken.
Risicowaarschuwing:
#Niet gebruiken bij kinderen jonger dan 12 jaar.
#Niet gebruiken als u astma heeft, zonder overleg met een arts.
#Niet gebruiken bij suikerziekte. De zuigtabletten bevatten veel suiker.
#Niet tegelijk gebruiken met of opeenvolgend van andere ontsmettende keelproducten.
#Niet gelijktijdig gebruiken met andere medicijnen zonder overleg met een arts.
#Niet gebruiken bij een slechte nier- of leverfunctie.
#Niet gebruiken bij zwangerschap of borstvoeding.
#Niet langer dan 5 dagen achtereen gebruiken.
#Laat de tablet langzaam in de mond smelten. Niet kauwen of inslikken.
#Lidocaïne verdooft, hierdoor kan slikken moeilijker gaan en is de kans op verslikken groter.
#Niet direct eten of drinken na het innemen van de zuigtablet. Pas extra op met hete eet- of drinkwaren in verband met de kans op verbranden.
Heeft u vragen over geneesmiddelen?
Onze klantenservice is op werkdagen van 9:00 uur tot 21:30 uur telefonisch en per mail bereikbaar. Op zaterdag van 12:30 tot 17:30, en op zondag van 12:30 - 20:30. We streven ernaar om binnen 30 minuten te reageren op uw vraag. Zolang uw vraag niet beantwoord is raden wij u aan de aankoop uit te stellen.
Let op:
U mag geneesmiddelen niet terugsturen en u krijgt uw geld niet terug. Het is belangrijk om ongebruikte geneesmiddelen op de juiste manier weg te gooien, volgens de voorschriften van uw lokale apotheek, om mogelijke risico's voor het milieu en de volksgezondheid te voorkomen. Spoel geneesmiddelen niet door de gootsteen of de WC en gooi ze niet in de vuilnisbak.Teva Trachsil Honing & Citroen Z... | 24TB
6,49Dit is een geneesmiddel
Lees voor gebruik van dit geneesmiddel de bijsluiter voor waarschuwingen, bijwerkingen, dosering en duur van het gebruik. Sommige geneesmiddelen kunnen niet in combinatie met andere geneesmiddelen worden gebruikt. Raadpleeg bij twijfel de (huis)arts.
Gebruiksbeperking:
#Niet tegelijk bepaalde andere medicijnen gebruiken, zie bijsluiter.
#Gebruik niet meer dan 2 gram (4 tabletten) paracetamol per 24 uur bij overmatig alcoholgebruik.
#Gebruik tijdens zwangerschap en borstvoeding zo kort mogelijk en in de laagste effectieve dosering.
#Paracetamol kan de testresultaten van verschillende laboratoriumtesten beïnvloeden
Risicowaarschuwing:
#Het is belangrijk om niet te veel te gebruiken, want dan kan dit geneesmiddel lever- en nierklachten geven. Wij adviseren u voor gebruik de bijsluiter te lezen.
#Vermijd langdurig gebruik bij hoofdpijn, dit kan hoofdpijn veroorzaken.
#Niet gebruiken bij slechte nier- of leverfunctie zonder overleg met een arts.
#Bij pijn niet langer dan 5 dagen gebruiken of bij koorts niet langer dan 3 dagen gebruiken zonder overleg met een arts.
#Bij kinderen jonger dan 4 jaar niet langer dan 2 dagen gebruiken zonder overleg met en arts.
Heeft u vragen over geneesmiddelen?
Onze klantenservice is op werkdagen van 9:00 uur tot 21:30 uur telefonisch en per mail bereikbaar. Op zaterdag van 12:30 tot 17:30, en op zondag van 12:30 - 20:30. We streven ernaar om binnen 30 minuten te reageren op uw vraag. Zolang uw vraag niet beantwoord is raden wij u aan de aankoop uit te stellen.
Let op:
U mag geneesmiddelen niet terugsturen en u krijgt uw geld niet terug. Het is belangrijk om ongebruikte geneesmiddelen op de juiste manier weg te gooien, volgens de voorschriften van uw lokale apotheek, om mogelijke risico's voor het milieu en de volksgezondheid te voorkomen. Spoel geneesmiddelen niet door de gootsteen of de WC en gooi ze niet in de vuilnisbak.Healthypharm Paracetamol 500mg Tabletten | 50TB
1,49Andrelon Conditioner Zilver Care | 250ML
-57%2,996,99Roter Vitamine C 1000 mg Hoog Ged... | 50TB
-25%8,9911,99Dit is een geneesmiddel
Lees voor gebruik van dit geneesmiddel de bijsluiter voor waarschuwingen, bijwerkingen, dosering en duur van het gebruik. Sommige geneesmiddelen kunnen niet in combinatie met andere geneesmiddelen worden gebruikt. Raadpleeg bij twijfel de (huis)arts.
Gebruiksbeperking:
-Vermijd gebruik rond ogen en mond.
-Kan slaapstoornissen, duizeligheid en beverigheid veroorzaken, raadpleeg arts als deze verschijnselen hinderlijk worden.
-Niet samen met middelen tegen depressiviteit, zie bijsluiter.
Risicowaarschuwing:
#Niet langer dan 7 dagen achtereen gebruiken, daarna één maand niet. Langdurig gebruik verergert de klachten.
#Niet gebruiken bij kinderen jonger dan 2 jaar zonder overleg met een arts.
#Niet gebruiken bij ouderen zonder overleg met een arts.
#Niet gebruiken zonder overleg met een arts als u ook medicijnen tegen depressie gebruikt.
#Niet gebruiken bij hoge bloeddruk, hartziekten, verhoogde schildklierwerking, vergrote prostaat, suikerziekte en glaucoom (verhoogde oogboldruk) zonder overleg met een arts.
#Vermijd herhaaldelijk gebruik tijdens de zwangerschap.
#Vermijd contact met de ogen.
Heeft u vragen over geneesmiddelen?
Onze klantenservice is op werkdagen van 9:00 uur tot 21:30 uur telefonisch en per mail bereikbaar. Op zaterdag van 12:30 tot 17:30, en op zondag van 12:30 - 20:30. We streven ernaar om binnen 30 minuten te reageren op uw vraag. Zolang uw vraag niet beantwoord is raden wij u aan de aankoop uit te stellen.
Let op:
U mag geneesmiddelen niet terugsturen en u krijgt uw geld niet terug. Het is belangrijk om ongebruikte geneesmiddelen op de juiste manier weg te gooien, volgens de voorschriften van uw lokale apotheek, om mogelijke risico's voor het milieu en de volksgezondheid te voorkomen. Spoel geneesmiddelen niet door de gootsteen of de WC en gooi ze niet in de vuilnisbak.Leidapharm Neusspray Xylometazoline HC... | 10ML
3,79
Langere levertijd voor dit product
U kunt het product gewoon bij ons bestellen, maar hou rekening met een levertijd die kan variëren van 2 tot 6 weken.
Vragen over dit product?Vraag het onze drogist
- 020-7173893nu bereikbaarbel met onze drogist
- Persoonlijke chatnu onlinechat met onze drogist
- Whatsappnu bereikbaarapp met onze drogist
- Adviesformulier